BUK9511-55A,127 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BUK9511-55A,127
  • Описание
    NXP Semiconductors BUK9511-55A,127 Configuration: Single Continuous Drain Current: 75 A Current - Continuous Drain (id) @ 25?° C: 75A Drain To Source Voltage (vdss): 55V Drain-source Breakdown Voltage: 55 V Fet Feature: Logic Level Gate Fet Type: MOSFET N-Channel, Metal Oxide Gate Charge (qg) @ Vgs: - Gate-source Breakdown Voltage: +/- 10 V Input Capacitance (ciss) @ Vds: 4230pF @ 25V Maximum Operating Temperature: + 175 C Minimum Operating Temperature: - 55 C Mounting Style: Through Hole Mounting Type: Through Hole Package / Case: TO-220AB-3 Power - Max: 166W Power Dissipation: 166 W Rds On (max) @ Id, Vgs: 10 mOhm @ 25A, 10V Resistance Drain-source Rds (on): 0.01 Ohms Series: TrenchMOS?„? Transistor Polarity: N-Channel Vgs(th) (max) @ Id: 2V @ 1mA Product Category: MOSFET RoHS: yes Drain-Source Breakdown Voltage: 55 V Gate-Source Breakdown Voltage: +/- 10 V Resistance Drain-Source RDS (on): 0.01 Ohms Fall Time: 139 ns Rise Time: 155 ns Factory Pack Quantity: 50 Typical Turn-Off Delay Time: 191 ns Part # Aliases: BUK9511-55A Other Names: 934055879127, BUK9511-55A